Filter resultaten
Thema
Toon alles
Type
berichten gevonden

Panel Fryslân geeft stem aan Friese burger

Hoe gaat het met de Friezen? Hoe ervaren zij de wereld om hen heen? Zijn zij in staat om deel te nemen aan de samenleving en hoe gaan zij om met veranderingen in hun leefsituatie? Deze vragen staan centraal bij het Fries Sociaal Planbureau. Eén van onze belangrijkste instrumenten om antwoord te geven op deze en andere vragen is ons burgerpanel: Panel Fryslân.

Eind 2016 vielen er in heel Fryslân enveloppen op de mat met een uitnodiging om deel te nemen aan ons panel. De reacties waren overweldigend. We rekenden op 2000 reacties, maar uiteindelijk meldden ruim 3500 Friezen zich aan. Zij ontpopten zich tot trouwe leden van Panel Fryslân.

De panelleden zijn van grote waarde. Zij delen lief en leed met ons. In de eerste plaats door antwoord te geven op de meer dan 200 vragen in acht vragenlijsten die wij hebben gestuurd in de afgelopen anderhalf jaar. Naast duizenden opmerkingen, ontvangen we krantenartikelen, anekdotes en persoonlijke verhalen. Onze leden houden ons scherp, zijn kritisch en brengen ons op de hoogte van het wel en wee van de inwoners van Fryslân. Daarom doen wij ons best om onze leden persoonlijk te antwoorden als zij vragen of opmerkingen hebben.

Wij zijn erg zuinig op ons panel. In iedere vragenlijst proberen wij een relevant thema aan te snijden, de vragen zo helder en duidelijk mogelijk te stellen en te zorgen dat de vragenlijsten kort zijn, maar met genoeg ruimte voor uitleg. Wat we ervoor terug krijgen is een schat aan informatie die wij op een wetenschappelijk verantwoorde manier analyseren. Af en toe nodigen we panelleden uit voor een aanvullend interview. Vervolgens maken wij toegankelijke rapportages (zie hier voor een overzicht) die worden gedeeld met onder andere gemeenten en de provincie Fryslân. Zij kunnen deze resultaten gebruiken bij het maken van beleid, maar ook bij het voeren van discussies. Ook worden de resultaten altijd gedeeld met de pers waardoor Panel Fryslân de afgelopen tijd vaak in de krant, op tv of op de radio is geweest (zie hier voor een overzicht).

Wij realiseren ons dat een panel zoals deze geen vanzelfsprekendheid is. Daarom zijn we de leden van Panel Fryslân dankbaar voor hun openheid, betrokkenheid, tijd, kritische houding, scherpe blik, humor en het delen van hun mening, ervaringen en ideeën.

Hebt u nog vragen of wilt u meer informatie met betrekking tot dit onderzoek?

Door de site te te blijven gebruiken, gaat u akkoord met het gebruik van cookies. meer informatie

Deze site is standaard ingesteld op 'cookies toestaan", om je de beste mogelijke blader ervaring te geven. Als je deze site blijft gebruiken zonder je cookie instellingen te wijzigen, of als je klikt op "Accepteren" hieronder, dan geef je toestemming voor het gebruik van Cookies.

Sluiten